Kalibrace asistenčních systémů

Kalibrace asistenčních systémů

Kalibrace asistenčních systémů

Každým dnem na silnicích přibývá aut, která jsou vybavena bezpečnostními systémy. Tyto asistenční systémy bývaly donedávna doménou vozidel vyšších kategorií, dnes je ale najdeme již u těch nejmenších modelů. Moderní automobily tak používají systémy inteligentní ochrany cestujících, které koordinují činnost mnoha bezpečnostních technologií. Tyto provázané bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy.

Za zpětným zrcátkem jsou umístěné kamery a senzory např. pro automatické ovládání inteligentních světlometů, automatické řízení vzdálenosti, multikolizní brzda, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, automatický systém podpory parkování, řízení nouzového brzdění při nízkých rychlostech, rozpoznávání dopravních značek, detekce únavy řdiče atd. Těm je při výměně autoskla důležité věnovat pozornost. Po výměně autoskla je nutné provést druhý krok – kalibraci kamer a senzorů. Nastavení kamer a senzorů přímo ovlivňuje správnou funkci těchto asistenčních systémů.

Proto jsme vybavení dílny rozšířili o profesionální nástroj pro diagnostiku a seřizování asistenčních systémů CSC-Tool od firmy Hella Gutmann. Našim zákazníkům provedeme diagnostiku a kalibraci kamer a senzorů u námi dodávaných autoskel pomocí software Mega macs PC, který umožňuje vykonávat profesionální diagnostiku a řízené opravy přímo z dílenského počítače.

Katalog CSC-Tool (nastavování asistenčních systémů) ke stažení: